Porady

Cele kurtyny

Kurtyny paskowe, dzięki wykorzystaniu miękkiej folii PCV są produktami wielozadaniowymi. Sprawdzają się jako ochrona termiczna, akustyczna i przeciwkurzowa we wszelkiego rodzaju manufakturach, magazynach, punktach usługowych, a nawet pomieszczeniach biurowych. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie satysfakcjonującego efektu przy niewielkim nakładzie finansowym.

Czytaj więcej
Dobór kurtyny

O wyborze rodzaju kurtyny paskowej PCV decyduje miejsce montażu oraz funkcje, jakie ma spełniać przesłona. Po zapoznaniu się z zaletami i właściwościami poszczególnych rozwiązań warto sporządzić listę oczekiwań oraz opis miejsca docelowego, w jakim zostanie umieszczona kurtyna. Na tej podstawie pomożemy w podjęciu decyzji o konkretnym modelu oraz sposobie mocowania.

Czytaj więcej
Instrukcja montażu - etap I

Kurtyny paskowe PCV można montować na dwa sposoby. Wyróżniamy montaż w świetle otworu: pod nadprożem lub przed nadprożem. Grzebienie – inaczej zawiesia – montujemy za pomocą odpowiednio dobranych śrub lub kołków, w zależności od materiału użytego do wykonania nadproża.

Czytaj więcej
Instrukcja montażu - etap II

Przykładamy grzebień do nadproża i oznaczamy miejsca wierceń. Po wywierceniu otworów mocujących przykręcamy zawiesie do nadproża. Poszczególne grzebienie należy zamocować w sposób ciągły, w celu zachowania stałej odległości między wieszakami.

Czytaj więcej
Instrukcja montażu - etap III

Gotowe, docięte i uzbrojone pasy folii wieszamy naprzemiennie na grzebieniach przymocowanych do nadproża. Rozmieszczenie pasów z zachowaniem zakładu, wykonujemy zgodnie z opisanymi poniżej wskazówkami (patrz: tabela i rysunki).

Czytaj więcej

Projekt i wykonanie: Talem Technologies

Formularz
zamówienia
Facebook