Zastosowanie kurtyn

Przeznaczenie naszych produktów jest bardzo szerokie. Oferowane przez nas produkty stosuje się do niedrogiego i stosunkowo szczelnego zamknięcia wszelkiego rodzaju otworów w: halach, magazynach, lakierniach, zakładach produkcyjnych i usługowych. Folia stosowana przy ich wyrobie dzięki swojej miękkości i uniwersalności jest rozwiązaniem wielozadaniowym. Jej najistotniejsze funkcje wraz z korzyściami można zobrazować na przykładzie 4 obszarów:


1. PODZIAŁ PRZESTRZENI


To najbardziej prozaiczna, a jednocześnie bardzo istotna rola kurtyn paskowych. Zwykle w celu wydzielenia poszczególnych stref stosuje się je w działalnościach związanych z przemysłem – magazynach, halach produkcyjnych i innych budynkach wielkopowierzchniowych. Poza tym rozwiązaniem takie przegrody coraz częściej znajdują jednak zastosowanie w mniej oczywistych branżach.


Kurtyna PCV jako element obiektu sportowo-rekreacyjnego

Przegrody z folii doskonale sprawdzają się w środowisku wodnym i wilgotnym, dzięki czemu mogą być z powodzeniem stosowane na pływalniach krytych i otwartych. Nadają się w szczególności do oddzielania: części krytej basenu od otwartej, miejsca rekreacyjnego od pływalni, a także jako alternatywa dla drzwi lub zasłona otwartych przejść. Nasze kurtyny mogą również pełnić również funkcję parawanu – najlepiej wówczas wykorzystać wersję matową lub kolorową, zamiast przejrzystej.

Warunkiem uzyskania solidnego i trwałego efektu w tego typu obiekcie jest dobór odpowiednich elementów – wykonanych z innego materiału niż stal. Zawiesia i płytki mocujące z tworzywa sztucznego są odporne na wilgotność powietrza i działanie chlorowanej wody, a dodatkowo nie posiadają ostrych krawędzi, metalowych nitów czy śrub. Czyni je to najbezpieczniejszym i najbardziej trwałym wyborem, dostosowanym do warunków panujących na basenach.

W analogiczny sposób należy rozważyć rodzaj folii. Najlepsze cechy posiada folia paskowa w wariancie standardowym – przezroczystym, a także folia matowa – mleczna lub kolorowa. Przegrody wykonane z tego rodzaju folii zabezpieczą przed przeciągami i utratą ciepła, jednocześnie nie ograniczając emisji światła (dotyczy to tylko folii przezroczystej).


Kurtyna z folii kolorowej w punktach usługowych i gastronomicznych

Połączenie przyjaznej dla oka estetyki, funkcjonalności oraz łatwości w utrzymaniu czystości, czyni wykonaną z kolorowej folii kurtynę paskową produktem idealnym dla sezonowych stoisk handlowych. Wśród naszych realizacji znajduje się mobilny sklep z bielizną plażową i odzieżą sportową, wyposażony w tego typu rozwiązanie.

Ze względu na funkcjonalność i dostępność punktu sprzedaży należało wyeliminować ściany boczne. W ich miejsce zamontowaliśmy kolorowe kurtyny paskowe z folii przejrzystej. Oprócz wspomnianych wcześniej cech estetycznych, przegroda przyjęła funkcję elastycznego przejścia oraz osłony przed warunkami atmosferycznymi – temperaturą, promieniami UV, wiatrem i deszczem. Przez pasy wyżej wymienionej folii przechodzi się bez trudu – wystarczy rozchylić je ręką.

Rozwiązanie w postaci ściany, przejścia lub osłony PCV można także zastosować w innych punktach handlowo-usługowych, takich jak: kwiaciarnie, cukiernie, kawiarnie, lodziarnie czy inne małe gastronomie.

W miejscach gdzie jest sprzedawana żywność, kurtyny paskowe chronią wnętrza przed owadami, zmniejszają wymianę powietrza i ograniczają nagrzewanie się klimatyzowanych pomieszczeń. Tym samym obniżają koszty eksploatacyjne lokalu oraz chronią przed deszczem, brudem, kurzem i dymem. Dodatkowymi atutami takich kurtyn są niskie koszty inwestycji, wieloletnia użyteczność oraz łatwy montaż i demontaż całej przegrody.

Na okres jesienno-zimowy – w razie konieczności – pasy można zdjąć i przechowywać do sezonu letniego.


Przegroda z folii Neutral elementem sali weselno-bankietowej

Kurtyny paskowe znajdują zastosowanie także w miejscach, od których wymaga się większego nacisku na kwestie estetyczne. Starannie wykonana folia PCV może stanowić praktyczny element eleganckiego lokalu, ograniczając przedostawanie się owadów, utrzymując wewnątrz pożądaną temperaturę lub zachęcając gości do wyjścia na świeże powietrze. Wykonanie przegrody z folii Neutral, bez odcienia błękitu jest dobrym sposobem na uzyskanie łatwego w utrzymaniu czystości, funkcjonalnego i estetycznego rozwiązania.


Kurtyna paskowa jako osłona lub obudowa maszyn na hali produkcyjnej

Zakłady produkcyjne są specyficznym miejscem, uniemożliwiającym wyraźny podział przestrzeni na strefy. Tam, gdzie nie można wstawić drzwi lub postawić ściany, dla odizolowania pracowników i wartościowego mienia warto zastosować przegrodę paskową.

Wśród naszych realizacji znajduje się wiele projektów ukierunkowanych na osłonę maszyn. Rozwiązanie to ma wiele zalet, ponieważ zabezpiecza urządzenie przed przedostawaniem się do jego ruchomych części zanieczyszczeń, a jednocześnie gromadzi odpady produkowane przez maszynę w jej obrębie, nie doprowadzając do rozprzestrzeniania się śmieci. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest redukcja uciążliwego dla pracowników hałasu.

W przypadku naszych kurtyn można dodatkowo oddzielić panele sterownicze od samego urządzenia, zwiększając ochronę personelu przed ewentualnymi zagrożeniami, wynikającymi z procesu produkcyjnego. Jednocześnie możliwa jest całkowita kontrola nad pracą urządzenia, a także swoboda w przeprowadzaniu działań konserwacyjnych i naprawczych.

Zakup i montaż przegrody paskowej jest rozwiązaniem nastawionym na oszczędność czasu i pieniędzy. W przypadku zabrudzenia lub uszkodzenia mechanicznego wystarczy wyczyścić pasy lub zamówić wybrakowany element.


2. OCHRONA TERMICZNA


To kolejne, równie ważne co podział przestrzeni, zadanie które spełniają kurtyny znajdujące się naszej ofercie. Niwelowanie warunków atmosferycznych jest kluczowe w szeroko rozumianym przemyśle spożywczym oraz nie mniej istotne w jego innych gałęziach. Utrzymanie odpowiedniej temperatury to zarówno komfort pracowników zatrudnionych w pobliżu miejsc podatnych na wyziębianie, jak i ochrona żywności przed przerwaniem ciągu chłodniczego.


Odpowiednie przechowywanie towaru jest ważne dla wysokiej jakości produktów całego przetwórstwa spożywczego. Tego typu branżom polecamy kurtyny paskowe o specjalnych właściwościach.


Kurtyna PCV jako ocieplenie budy dla psa – wiatrołap do budy

Jak ocieplić budę dla psa na zimę? Stosując ochronę termiczną w postaci przegrody paskowej. Bezbarwna folia PCV doskonale nadaje się do zamontowania w wejściu do domku czworonoga, na czas jesiennych i zimowych dni. Miniaturowa kurtyna do budy nie pozwala na przedostawanie się deszczu, śniegu, wiatru i zimnego powietrza do wnętrza, jednocześnie zapewniając zwierzęciu dopływ światła dziennego i możliwość swobodnego wchodzenia i wychodzenia. Przegroda składa się pasów folii PCV, połączonych z drewnianą listwą. Jest gotowa do montażu i łatwa w demontażu po sezonie zimowym. Każda kurtyna do budy może zostać wykonana na dowolny wymiar, z uwzględnieniem niewielkiego zapasu, zakrywającego światło otworu. W zależności od konstrukcji budy, przesłonę można zamocować zarówno po wewnętrznej, jak i jej zewnętrznej stronie.


3. OSŁONA POWIERZCHNI PŁASKICH


Folia z której wykonane są nasze produkty ze względu na swoją gładką strukturę, przejrzystość, wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwość w utrzymaniu czystości może stanowić skuteczną osłonę dla płaskich powierzchni użytkowych. Produkowana w formie arkuszy różnych wymiarów idealnie nadaje się jako materiał na podkładki, nakładki, elementy ochronne i higieniczne w różnego rodzaju branżach:

  • gabinety weterynaryjne

Taka folia może być stosowana jako estetyczna, antypoślizgowa i łatwa w utrzymaniu czystości nakładka na stół zabiegowy. Mata stanowi ochronę przed niszczeniem powierzchni, jest odporna na działanie środków dezynfekujących oraz doskonale przylega, zapewniając stabilność czworonożnym pacjentom.

  • stanowiska projektowe

Arkusz folii to skuteczna ochrona blatów w miejscach pracy i domowych gabinetach. Sprawdza się przede wszystkim w branżach kreatywnych, wymagających ręcznego wykończenia, kreślenia lub pracy koncepcyjnej. Poza zabezpieczeniem przed zarysowaniem lub zafarbowaniem może pełnić także funkcję schowka – bezbarwna folia umożliwia przechowywanie i łatwy dostęp do wszelkiego rodzaju notatek, rysunków technicznych i innych pomocy naukowych.

  • zakłady kosmetyczne i fryzjerskie

Środki chemiczne i pielęgnacyjne wykorzystywane w salonach piękności, takie jak farby, lakiery, rozpuszczalniki i środki dezynfekujące potrafią działać destrukcyjnie na elementy wyposażenia i powierzchnie użytkowe. Folia PCV jest skuteczną, estetyczną i ekonomiczną ochroną przed tego typu czynnikami. Można poddawać ją działaniu silnych środków czyszczących lub w razie potrzeby wymienić na nową, bez konieczności inwestowania w kosztowne wyposażenie salonu.

  • domowe zacisze

Folia wykorzystywana do produkcji kurtyn coraz częściej znajduje zastosowanie także w prywatnych domach, jako ochrona narażonych na zniszczenie powierzchni lub element garażowego stanowiska do majsterkowania. Antypoślizgowa funkcja dodatkowo podnosi bezpieczeństwo pracy, uniemożliwiając przemieszczenie się malowanych, szlifowanych lub docinanych części.


4. IZOLACJA AKUSTYCZNA


Kurtyna paskowa jako ochrona przed hałasem

Folia, o której mowa posiada właściwości izolacyjne, dlatego doskonale sprawdza się w miejscach narażonych na podwyższone natężenie dźwięku. Jest to niezwykle ważne z perspektywy obowiązujących norm dotyczących czynników szkodliwych dla zdrowia i środowiska pracy, a także komfortu i wydajności pracowników.

Instalacja przegrody w pobliżu urządzeń i taśm produkcyjnych, lub pomiędzy poszczególnymi stanowiskami, pozwala na zredukowanie hałasu o niemal 30 dB.

Wśród naszych realizacji przykładem wykorzystania przegrody paskowej jako izolatora akustycznego jest montaż kurtyny w budynku przemysłowym. Instalacja folii w świetle przejścia z hali produkcyjnej do laboratorium badawczego ograniczyła hałas z 90,7 do 69,9 dB.

Powered by: Talem Technologies