Realizacje


Osłona procesu sortowania przy produkcji gum do żucia.

Zgłosiła się do nas firma produkująca znane nam wszystkim pastylki do żucia z pytaniem o pomoc zabezpieczenia procesu sortowania na hali produkcyjnej, zaproponowaliśmy osłony paskowe.
Przygotowaliśmy cztery osłony z pasów o szerokości 200 mm i uzbrojone w okucia ze stali nierdzewnej, które tworzą szczelną strefę sortowania chroniąc ją przed zanieczyszczeniami i wilgocią z zewnątrz. Całość jest zadaszona elementem ciągu produkcyjnego.

Rozwiązanie to sprawdziło się czego dowodem jest zadowolony klient i efekt nie zakłóconej produkcji.


Klapa hamulcowa z folii pcw w maszynie do produkcji kartonów
Wykonaliśmy na zlecenie producenta kartonów zabezpieczenie z folii o odpowiednich nacięciach do zamontowania w maszynie produkującej opakowania kartonowe. klapa składa się z trzech warstw folii arkuszowej o grubości 3 mm. nacięcia są celowo dodatkowo zakończone otworami o średnicy fi 6 mm by nacięte pasy nie rozrywały dalszej części przygotowanej folii.


Przegroda paskowa w bramie do hali produkcyjnej
Przegroda została wykonana z folii transparentnej o wymiarach pasa 400 mm, pasy zawieszono na listwie zębatej wykonane ze stali nierdzewnej. Jak widać na zdjęciu, skrajne pasy przegrody pcv są koloru czerwonego przejrzystego, służą do komunikowania, że to jest skrajnia bramy. Tego typu rozwiązanie wpływają na poprawę bezpieczeństwa i zmniejszają ryzyko uderzenia np. wózkiem widłowym w skraj bramy wjazdowej.


Kurtyna z folii o szerokości pasa 400 mm
Montaż dużej kurtyny o wysokości ponad 5 metrów z pasów o szerokości 400 mm ze skrajnymi pasami czerwonymi. Pasy w kurtynie nachodzą na szerokość 112 mm. Kurtyna zabezpiecza wjazd przez bramę na halę magazynową. Montaż kurtyny został wykonany od wewnętrznej strony na konstrukcji wsporczej przed bramą podnoszoną do góry.


Kurtyna paskowa z folii PCV o wymiarach 400 x 4 mm STANDARD
Z czerwonymi ostrzegawczymi pasami skrajnymi. Zamontowana na zewnątrz hali w świetle otworu. Zastosowano okucia ze stali nierdzewnej. Powieszona w celu ograniczenia strat ciepła w ogrzewanej hali produkcyjnej.


Przegroda plandekowa z wgrzanym oknem
Zamontowana wewnątrz hali na przygotowanej konstrukcji stalowej. Posiada system przesuwny, w celu ułatwienia dostępu do maszyny. Pełni funkcję ochronną, zabezpieczając maszynę wtryskową przed kurzem i pyłem.


Kurtyna paskowa z folii PCV 400 x 4 mm STANDARD
Z czerwonymi ostrzegawczymi pasami skrajnymi.
Zamontowana wewnątrz hali w świetle otworu (montaż pod nadprożem). Zastosowano system przesuwny, pozwalający na odsunięcie połowy kurtyny na bok. Jego elementy wykonano ze stali ocynkowanej. Powieszona w celu wyciszenia i ograniczenia strat ciepła pomiędzy dwiema częściami hali magazynowej.


Kurtyna paskowa z folii PCV 300 x 3 mm ŻEBROWANA
Zamontowana na zewnątrz hali, w świetle otworu. Zastosowano okucia ze stali nierdzewnej. Powieszona w celu ograniczenia strat ciepła w ogrzewanej hali magazynowej.


Kurtyna paskowa z folii PCV 200 x 2 mm
Zamontowana wewnątrz pomieszczeń laboratoryjnych, w celu ich oddzielenia. Zastosowano folię mleczną o małej transparentności, by zapewnić dostęp do światła dziennego. System przesuwny, pozwala na odsunięcie kurtyny na bok. Jego elementy wykonano ze stali malowanej proszkowo.


Przegroda plandekowa z systemem przesuwnym
Przegroda plandekowa z systemem przesuwnym, zamontowana na mocowaniach sufitowych. Celem przegrody jest oddzielenie części hali, która jest nie ogrzewana. Przegroda posiada pas folii przejrzystej by umożliwić widoczność na drugą stronę.


Kurtyna paskowa z folii PCV 300 x 3 mm STANDARD
Z czerwonymi ostrzegawczymi pasami skrajnymi. Zamontowana na zewnątrz hali w świetle otworu. Zastosowano okucia ze stali nierdzewnej. Powieszona w celu ograniczenia strat ciepła w ogrzewanej hali magazynowej.


Kurtyna paskowa z folii PCV 300 x 3 mm STANDARD
Zamontowana na zewnątrz hali w świetle otworu. Zastosowano okucia ze stali nierdzewnej. Powieszona w celu ograniczenia strat ciepła w ogrzewanej hali magazynowej.


Kurtyna paskowa z folii PCV o wymiarach 200 x 2 mm STANDARD
Zamontowana wewnątrz hali na przygotowanej konstrukcji stalowej. Zastosowano okucia ze stali nierdzewnej. Powieszona w celu izolacji oraz ochrony pomieszczenia socjalnego przed kurzem i pyłem.


Instalacja kurtyny przed bramą segmentową
Montaż konstrukcji stalowej dla kurtyny paskowej, zamontowanej od wewnątrz hali produkcyjnej (montaż przed nadprożem). Zastosowano okucia ze stali nierdzewnej oraz profil prostokątny 60 x 40 mm. Rozpiętość (szerokość) kurtyny wynosi 290 cm. Powieszona w celu ograniczenia strat ciepła.


Kurtyna paskowa z folii PCV 300 x 3 mm STANDARD
Z czerwonymi ostrzegawczymi pasami skrajnymi. Zamontowana wewnątrz hali produkcyjnej przed bramą segmentową, na konstrukcji stalowej (montaż przed nadprożem). Zastosowano okucia ze stali nierdzewnej i profil prostokątny 60 x 40 mm. Rozpiętość (szerokość) kurtyny wynosi 290 cm. Powieszona w celu ograniczenia strat ciepła.


Kurtyna paskowa z folii PCV 200 x 2 mm
Zamontowana wewnątrz budynku biurowo-usługowego (montaż pod nadprożem). Zastosowano okucia z tworzywa PCV oraz folię nietransparentną w kolorze białym i stalowym. Powieszona w celu oddzielenia, wyciszenia i ograniczenia strat ciepła.


Kurtyna paskowa z folii PCV 200 x 2 mm
Zamontowana wewnątrz budynku biurowo-usługowego (montaż pod nadprożem). Zastosowano okucia z tworzywa PCV i folię mało transparentną, o barwie mlecznej, pozwalającej na przenikanie światła. Powieszona w celu oddzielenia pomieszczeń i izolacji termicznej i akustycznej.


Kurtyna paskowa z folii PCV 200 x 2 mm
Zamontowana wewnątrz pomieszczeń laboratoryjnych. Wykorzystano folię mleczną, mało transparentną, która umożliwia przenikanie światła dziennego. Zastosowano system przesuwny, pozwalający na odsunięcie kurtyny na bok. Jego elementy są wykonane ze stali malowanej proszkowo. Powieszona w celu oddzielenia gabinetu od sali laboratoryjnej.

Projekt i wykonanie: Talem Technologies